Muzyka jest z nami od lat i najprawdopodobniej zostanie już na zawsze. Na co dzień w zasadzie słuchamy ją na każdy nastrój, który nam towarzyszy. Zapytajmy się więc – kto muzyki nie kocha? Przecież towarzyszy nam na każdą okazje – różne przyjęcia, przy zabawie, podczas świąt, koncertów, a nawet podczas snów.

Czy spanie przy muzyce jest odpowiednie?

Muzyka przeszkadza nam podczas snu gdy u sąsiadów jest za głośno ale jeśli my włączymy muzykę przed snem by zasnąć może nam w tym pomóc. Włączenie muzyki do snu to rozwiązanie idealne by się wyciszyć może to być muzyka klasyczna lub po prostu radio. Tworząc idealną atmosferę, muzyka pomoże:
– wyciszyć akcję serca,
– obniża ciśnienie krwi,
– wzmacnia układ odpornościowy,
– uspokaja organizm,
– redukuje stres.

Słuchanie muzyki uspokajającej przed snem pozwala mózgowi się zredukować.

Jaką dobrać odpowiednią muzykę do snu?

MUZYKA KLASYCZNA.
Taki gatunek muzyczny to np. Beethoven sonata księżycowa, Chopin, gry na fortepianie, które brzmią łagodnie. Ten rodzaj gatunku muzycznego idealnie nadaje się do snu.

DŹWIĘKI NATURY.
To wszystkiego rodzaju szum, deszcz, burza ta kojąca muzyka również pozwala zasnąć. Aby dobrze się wysypiaj unikaj telewizora w sypialni, oglądanie telewizji przed snem nie jest dobrym pomysłem. Nie korzystaj z telefonu oraz nie pracuj na komputerze przed snem. Światło z telefonu lub monitora komputerowego powoduje zmniejszenie uwalniania melatoniny. Również hałas niekorzystnie wpływa na jakość snu. Niekorzystnie działa na waszą sprawność następnego ranka.

Czy muzyka na sen jako lekarstwo?

Oczywiście dla niektórych to naprawde działa tylko musi to być harmonia dźwięków, której sprzyja powtarzalność i monotonia. Wybierz muzykę do snu między innymi:
– harmonijną,
– spokojną,
– odprężającą,
– monotonna.

Pamiętaj by wybrać muzykę odpowiednią dla siebie tak ma pomagać tobie zasnąć, przede wszystkim uspokoić, zrelaksować tak by następny dzień być od samego rana pozytywny.  Muzyka pełni wiele pozytywnych funkcji niweluje stres , które towarzyszy nam w ciągu dnia.