Czy doświadczenia z przeszłości mogą zmienić wielką przyjaźń, w coś okropnego, albo nawet gorszego- ignorancję? 
W naszym życiu bardzo dużo się dzieje, a jeśli chodzi o okres dojrzewania, to wszystko może się zmienić z dnia na dzień, i w dodatku mogą być to zmiany na gorsze. Taki los spotkał dwoje głównych bohaterów książki “Obiecałem ci gwiazdy”. 

Maddy i Noah znają się od dzieciństwa. Już jako kilkuletnie dzieci, potrafili stworzyć przyjaźń, która przetrwałaby wszystko, nawet rozłąkę, ponieważ wyjątkowa więź, która się pomiędzy nimi zrodziła, pozostała w ich sercu. Niestety Maddy i Noah musieli się ze sobą pożegnać, i to na okres czterech lat, podczas których dziewczyna nie dostawała żadnej wiadomości, czy telefonu, od Noah, i wyglądało to jakby, chłopaka zapadł się pod ziemię. 

Kiedy Maddy w końcu spotyka Noah w liceum, spotyka ją zawód, ponieważ jej dawny przyjaciel nie jest już radosnych i pełnych energii człowiekiem, lecz raczej chłodnym, oraz początkowo unika spotkań z Maddy. Lecz on chce za wszelką cenę dowiedzieć się, dlaczego jej przyjaciel tak bardzo się zmienił, i za wszelką cenę chce dociec co, wydarzyła się w życiu Noah, że jest on teraz tak bardzo zraniony. 

Mimo że Noah na początku nie chce znów zaprzyjaźnić się z Maddy, i na wszelkie sposoby jej albo unika, albo się od niej dystansuję, to po pewnym czasie orientuję się, że rozmowa z Maddy jest jak terapia. Dodatkowo może w ten sposób powiedzieć swojej przyjaciółce o swoich zmartwieniach, wiedząc, że nie wyda ona nikomu jego największych sekretów. Za to Maddy może w końcu dowiedzieć się co spotkało Noah, oraz kto go zranił. 

Czy ich wielka przyjaźń, może w końcu na nowo rozkwitnąć, a może raczej, przerodzić się w wielką miłość, której oboje tak mocno pragną? Dla Noah nie będzie to takie łatwe, skoro nie chce on nikomu okazywać swoich uczuć, za to dla Maddy będzie to wyzwanie, z którego chce wyjść zwycięsko.