Muzyka jest częścią życia osób starszych, jak i osób młodszych. W zasadzie dziecko jeszcze w brzuchu mamy słyszy dźwięki, które docierają z zewnątrz. Co więcej, w organizmie mamy, która słucha swojej ulubionej muzyki wytwarzają się hormony szczęścia. Oczywiście matki mają duży wpływ jaka muzyka przypadnie naszym dzieciom w przyszłości.

Muzyka dla niemowląt, która może zostać z nimi na długo

Jeśli mamy by chciały, żeby maluszki słuchały muzyki poważnej od najmłodszych lat, to niewątpliwie one same powinny lubić taki typ muzyki. Dlaczego? Aby po prostu jej słuchać.

Jeśli chodzi o dzieci w łonie mamy, to one lubią łagodne, spokojne dźwięki, nie lubią zbyt gwałtownych i krzykliwych dźwięków. Z kolei jeśli chodzi o mamy, to muzyka powinna dawać ukojenie i przyjemność. Jeśli tak będzie, to w takim razie dziecku również da dziecku spokojny stan.

Jakie melodie puszczać dziecku?

Muzyka dla niemowląt – jak powinna być? Spokojna, klasyczna? Gdy dziecko marudzi warto spróbować włączyć muzykę klasyczną lub po prostu łagodną, spokojną. Na dziecko równie dobrze działa szum, deszcz, odgłosy wł. odkurzacza, suszarka do włosów  lub odpalony samochód czyli dźwięk jednolity. Dlatego w sprzedaż powstały maskotki ( szumiś ) z dzwiękiem szumy i wibracjami, które pomogą niemowlakowi się wyciszyć i zasnąć.

A może kołysanki?

Taki rodzaj muzyki, który będzie idealny dla starszych dzieci. Muzyka uczy, wpływa na lepsze samopoczucie dziecka i może być niezłą zabawą.

Muzyka na sen dla niemowlaka?

Muzyka powinna być:

-spokojna, 
– najlepiej o powtarzających się dźwiękach,
– nie głośna i chaotyczna, krzykliwa,
– biała czyli sam szum.

Pamiętaj aby wł. muzyka nie była zbyt głośna, zbyt blisko głowy, ucha. Nie nakładaj słuchawek na uszy to metoda zabroniona na tym etapie życia dziecka. Również muzyka nie powinna być wł. zbyt długo maksymalnie godzinka dziennie wystarczy. Można również rozłożyć tą godzinę na 4 części w ciągu dnia.