Najlepsi uczniowie są najczęściej chlubą każdej szkoły. Z dobrymi ocenami, są zawsze lubiani przez wszystkich nauczycieli i uczniów, pochodzą z dobrych domów, i mają wiele szeroko otwartych drzwi, które mogą im zagwarantować doskonałą przyszłość na studiach i w pracy. Tylko czy zawsze tak jest? Czy dobrzy i wzorowi uczniowie są zawsze tacy niewinni, czy może skrywają sekrety, o których wiedzą tylko wybrane przez nich osoby? 

Do szkoły Sinclair Prep uczęszcza tajemniczy Egzaminator. Nikt nie wie, czy jest on uczniem, nauczyciele, czy zwykłym pracownikiem szkoły, ale jest on bardzo niebezpieczny, zwłaszcza dla kilku uczniów, ponieważ wie on bardzo dużo o tajemniczej śmierci, jednej z uczennic- Jamie Ruan. Egzaminator straszy uczniów, że wyda wszystkie szczegóły śmierci uczennicy, oraz kto może być potencjalnym sprawcą. Od teraz Egzaminator rządzi w szkole. 

W szkole wrze, a Nancy, Alexander, Krystal i Akil, nie będą, od teraz mieli łatwego życia. 
Nancy początkowo nie może uwierzyć, że Jamie nie żyje, w dodatku wszystko wskazuję na to, że została albo zamordowana, albo ktoś jest zamieszany w jej śmierć. Dodatkowo okazuję się, że Egzaminator to właśnie ją, oraz jej trójkę przyjaciół oskarża o śmierć najlepszej uczennicy w szkole Sinclair Prep. 
Nikt nie wie, kim tak naprawdę jest Egzaminator, wiedzą jednak, że jest on bardzo aktywny na szkolnym forum, w którym zaczyna ujawniać najczarniejsze sekrety Nancy, Alexandra, Akila i Krystal. Nawet przyjaciele nie wiedzą, skąd posiada on tak dokładne informacje, z ich prywatnego życia. Wiedzą jednak, że w szkole zaczyna się krwawa rywalizacja, a każdy z uczniów chce się znaleźć na szczycie. 

Nancy wraz z przyjaciółmi zaczyna własne śledztwo w sprawie śmierci Jamie. Do czego ją to zaprowadzi? Jaką prawdę odkryją? I czy mogą zaufać sobie nawzajem, kiedy jedyne, o czym myślą to być najlepszym? 

“To może być każdy” Katie Zhao to wciągająca i trzymająca w wielkim napięciu książka dla starszej młodzieży, a nawet dorosłych, ponieważ znajdują się w niej takie tematy, jak samobójstwo, samookaleczanie, przemoc i narkotyki, ataki paniki, wraz z myślami samobójczymi, rasizm, szantaż. Przed przeczytaniem książki “To może być każdy” warto mieć to na uwadze, aby czytelnik był przygotowany, na to, że nie będzie to lekka lektura.